مراحل طراحی سایت

 

مراحل طراحی سایت

راه اندازی وبسایت 5 مرحله اصلی دارد و در ادامه جانا RFJana  پس از معرفی به شرح هر مرحله می پردازد

ثبت دامنه

  • در ایتدا شما باید یک نام برای سایت خود انتخاب کنید. سپس با توجه به نوع فعالیت سایت خود یکی از پسوندهای موجود مانند : .com , .ir , .org , .net  و … را انتخاب کرده و به عنوان دامنه ثبت کنید . در صورت موجود بودن دامنه شما ثبت می شود.
مراحل طراحی سایت

خرید هاست

پس از ثبت دامنه شما به یک فضا در اینترنت نیاز دارید که اطلاعات سایت و دیتابیس خود را در آن بارگذاری کنید. این فضا هاست میزبانی وب نام دارد و بسته به زبان برنامه نویسی سمت سرور شما میتواند هاست لینوکس یا هاست ویندوز باشد.

زبان برنامه نویسی PHP  نیاز به هاست لینوکس و برای زبان برنامه نویسی ASP.NET  به هاست ویندوز احتیاج دارید. امروزه اکثر سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا از PHP استفاده می کنند و به هاست لینوکس احتیاج دارند.

مراحل طراحی سایت

ست کردن Dns

پس از خرید هاست و دامین باید DNS ها تنظیم شوند. به زبان ساده این کار هاست و دامین را به یکدیگر معرفی می کند. DNS ها از طرف شرکتی که هاست را از آن خریداری می کنید به شما ارائه می شوند و معمولا مشابه آدرس های زیر هستند.

  • ns1.servername.com
  • ns1.servername.com

شما باید وارد پروفایل کاربری دامنه خود شوید و DNS های ارائه شده هاست خود را در اینجا وارد کنید. در صورتی که مراحل را به درستی انجام داده باشید پس از وارد کردن آدرس دامنه در مرورگر شما به سمت فضای هاست خود هدایت می شوید.

نصب سیستم مدیریت محتوا CMS ، طراحی قالب و بارگذاری محتوا  

  • حالا شما میتوانید با بارگذاری فایل در هاست خود طراحی سایت را شروع کنید. این فایلها میتوانند فایلهای html , css , javascript , php  و … باشند که قالب و محتوای سایت شما را می سازند یا فایلهای نصبی وردپرس یا جوملا و .. که از طریق آنها سیستم مدیریت محتوای خود را نصب کنید و سپس قالب و محتوای خود را با ابزارهای موجود در این CMS ها طراحی کنید.
cms

سئو و بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت مهمترین مرحله در جهت بیشتر دیده شدن سایت می باشد. هرچه سایت ما بهینه تر و با تطابق بیشتر با اصول موتورهای جستجو طراحی شود ، جایگاه بهتری در نتایج جستجو دارد و در نتیجه بهتر دیده میشود.

 

مقالات مرتبط جانا RFJana

آخرین پروژهای جانا


سوالات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.